Статті

Проектування дерев'яного будинку

2016-07-06 15:44:20

Будівництво заміського будинку, це відповідальний етап, і часто є досить великою подією в житті. Кожна людина хоче побачити в будинку продовження своєї індивідуальності, визначеного стилю, відповідного укладу життя. Однак тут не обійтися без професійної участі архітектора, тому що саме він, при проектуванні дерев'яного будинку, додасть йому індивідуальність, розробить сумісність будинку з ландшафтом. Неможливо спроектувати будинок, не враховуючи особливості місцевості.

Існує, звичайно ж, певний вибір стандартних проектів, визначених напрацювань. Однак в такій відповідальній справі дуже важливо зрозуміти саме бажання замовника, його ідеї. При індивідуальному проектуванні, саме цей фактор стоїть на першому місці.

Перш за все, проектування починається зі створення самої ідеї проекту, попереднього ескізу. На даному етапі основним завданням архітектора є, врахувати всі нюанси, максимально наблизити проект до ландшафту, розробити архітектурне рішення. Враховується не тільки висота будівлі, матеріал, кількість кімнат або товщина стін, але і кількість членів сім'ї, їх вік, захоплення.

Важливо, щоб бачення клієнтом, майбутнього дерев'яного будинку, мало співвідношення з технологічними і архітектурними можливостями обраного матеріалу.

Приклади, розміщені в каталогах, частіше є базовим варіантом, і дає клієнту певне бачення, можливості того або іншого матеріалу, конструктивні рішення.

Потім створюється візуалізація проекту, на цьому етапі можна досить докладно розглянути сам проект, а також подумки уявити майбутнє життя в ньому.

На завершальному етапі починається розробка вже робочого проекту дерев'яного будинку, де важливо врахувати абсолютно всі нюанси, висоту стін, стель, кількість перегородок і т.д., адже зменшити або зрушити їх потім буде вже практично неможливо.

Однак варто врахувати і той фактор, що при будівництві та проектуванні дерев'яного будинку, використовуючи матеріал з дерева, можливе створення дуже цікавих архітектурних рішень.