Статті

Порівняння цін на будівництво

2021-05-11 00:10:44

Будівництво приватного будинку завжди починається з розрахунків, коли бажання диктує – хочу, раціо вимагає відповіді – скільки це коштує. Фахівці компанії «Київгорбуд» вирішили провести підрахунок і прояснити цінову політику.

У різноманітті сучасних конструкцій, видів будівництва, що пропонує ринок клієнту легко заплутатись.  Проте, для початку окреслимо основні орієнтири.  Чи буде рекомендований тип конструкції стіни достатньо теплим і при цьому міцним? Яка різниця у вартості? Який рівень якості будови і термін експлуатації?

Але для того, щоб зробити вибір типу будівництва більш прагматичним і усвідомленим, проведемо невеличкий розрахунок вартості двох типів будинків.

Вартість стін є одним з найбільш значимих показників у формування затрат на  будівництво,  а от вартість  перекриття, даху та фундаменту буде майже статичною.

Варто пам’ятати, що використання деяких матеріалів або проектних рішень, наприклад керамічної черепиці, враховуючи її вагу, потребує додаткових дій і  засобів, а отже, і коштів.

Для прикладу, підрахуємо і проведемо аналіз затрат на  будинок із клеєного брусу товщиною 200 мм і будинок з газобетону товщиною 300 мм. Аби дотриматись об’єктивності,  обидва типи  мають відповідати наступній умові  - вибрані стіни з  100% готовністю, тобто мають внутрішнє і зовнішнє оздоблення та пофарбовані.

Почнемо зі стіни з клеєного бруса товщиною 200 мм. Товщини стін у будинках з такого типу буде достатньої для підтримання комфортної температури протягом усього року, будинок відповідає вимогам для всесезонного проживання  і не потребує значних затрат  на опалення.

 

Зведена вартість стіни з клеєного бруса за 1 м2 буде коштуватиме приблизно 185 $ (5173,5 грн.). У цю суму включено наступне:

  • - Матеріали: стіновий брус 200*180, ущільнювач міжвенцевий illbruck, ґрунтовка антисептична, нагеля, високоякісна, екологічна фарба по дереву (з зовні і з середини), додаткові елементи;
  • - Роботи: монтаж бруса, шліфовка, ґрунтуваня і фарбування (з 2-х сторін).

Тепер перейдемо до будов з газобетону.

Згідно «Посібнику з проектування малоповерхових будівель з автоклавного газобетону» від 2015 року, стіна з газобетону в 300 мм задовольняє нормативний термічний опір для будь-якого регіону України. Проте, для зниження теплової неоднорідності, за наявності монолітних поясів потрібно використовувати додаткову теплоізоляцію. При виборі утеплювача, згідно цього ж видання, треба використовувати мінеральну вату густиною не менше 120 кг/м3.

Цей показник вносимо у вартість, отже,  ціна стіни з фасадною теплоізоляцією та опорядженням штукатуркою та внутрішнім оздобленням  складається з наступного:

  • - Матеріали для спорудження  стіни: газобетоні блоки, монтажний клей, арматура катана 8 мм, опалубка, бетонний розчин для перемичок і армопоясів та опалубка, додаткові матеріали;
  • - Матеріали для зовнішнього оздоблення: ґрунтовка та матеріали для  вирівнювання поверхні несучої стіни, клей для приклеювання утеплювача, мінеральний утеплювач 50 мм, фіксуючі елементи (манжетки з дюбелями), гідрозахисна шпаклівка, армувальна сітка з лугостійкого скловолокна, ґрунтовка, декоративно-захисне покриття, додаткові матеріали (пензлі, наждак, шпателі, круги , леза, малярна стрічка);
  • - Роботи: монтаж стіни з газобетону, облаштування фасаду, роботи по оздобленню інтер’єру, роботи по влаштуванню з/б перемичок і поясів.

Зведена вартість стіни з газобетону 300 мм за 1 м2 коштує приблизно 132 $ (3691,5 грн.).

 

Наведенні вище розрахунки констатують -  вартість стіни з газобетону дешевше за стіну з клеєного брусу  всього на 1482 грн, або на 52 $. Враховуючи те,  що будинок площею 100 м2 має площу зовнішніх стін приблизно 100 м2, то ціна питання у виборі будинку з газобетону чи клеєного брус зводиться до  5200 доларів.

Для калькуляції ми обирали сухі і прагматичні параметри, не заглиблюючись у якість, екологічність та безпечність матеріалів, у термін експлуатації.  Будинки з клеєного брусу ніколи не порівнюють з іншими типами житла, оскільки унікальні параметри не можливо відтворити і повторити штучними основами. Дім з натуральної сировини – це вищий рівень мислення, світосприйняття, самоусвідомлення, це життя з особливою філософією. Це не про створення просто  житлової площі – це про будинок, як осередок затишку, гармонійного наповнення, комфорту в усьому, продуманих природою деталях, які поєднанні з сучасними вимогами.

Фактично, 5200 $ – це вартість КВИТКА у клуб власників статусних будинків, якими, як правило є відомі та успішні та заможні люди. Враховуючи те, що будівництво  житла  - це питання довгострокової перспективи, тільки замовнику  вирішувати, ким він себе хоче бачити через 10 років – успішною і задоволеною життям людиною, чи тривіальним обивателем.

А ким Ви хочете бути через 10 років?

Відповідь на це питання коштує всього 5200 доларів.

Вирішувати Вам, майбутні Домовласники, Успішні Домовласники.