Будівництво приватного будинку завжди починається з розрахунків, коли бажання диктує – хочу, раціо вимагає відповіді – скільки це коштує. Фахівці компанії «Київгорбуд» вирішили провести підрахунок і прояснити цінову політику.
У різноманітті сучасних конструкцій, видів будівництва, що пропонує ринок клієнту легко заплутатись. Проте, для початку окреслимо основні орієнтири. Чи буде рекомендований тип конструкції стіни достатньо теплим і при цьому міцним? Яка різниця у вартості? Який рівень якості будови і термін експлуатації?
Але для того, щоб зробити вибір типу будівництва більш прагматичним і усвідомленим, проведемо невеличкий розрахунок вартості двох типів будинків.
Вартість стін є одним з найбільш значимих показників у формування затрат на будівництво, а от вартість перекриття, даху та фундаменту буде майже статичною.
Варто пам’ятати, що використання деяких матеріалів або проектних рішень, наприклад керамічної черепиці, враховуючи її вагу, потребує додаткових дій і засобів, а отже, і коштів.
Для прикладу, підрахуємо і проведемо аналіз затрат на будинок із клеєного брусу товщиною 200 мм і будинок з газобетону товщиною 300 мм. Аби дотриматись об’єктивності, обидва типи мають відповідати наступній умові - вибрані стіни з 100% готовністю, тобто мають внутрішнє і зовнішнє оздоблення та пофарбовані.
Почнемо зі стіни з клеєного бруса товщиною 200 мм. Товщини стін у будинках з такого типу буде достатньої для підтримання комфортної температури протягом усього року, будинок відповідає вимогам для всесезонного проживання і не потребує значних затрат на опалення.
Зведена вартість стіни з клеєного бруса за 1 м2 буде коштуватиме приблизно 185 $ (5173,5 грн.). У цю суму включено наступне:
Тепер перейдемо до будов з газобетону.
Згідно «Посібнику з проектування малоповерхових будівель з автоклавного газобетону» від 2015 року, стіна з газобетону в 300 мм задовольняє нормативний термічний опір для будь-якого регіону України. Проте, для зниження теплової неоднорідності, за наявності монолітних поясів потрібно використовувати додаткову теплоізоляцію. При виборі утеплювача, згідно цього ж видання, треба використовувати мінеральну вату густиною не менше 120 кг/м3.
Цей показник вносимо у вартість, отже, ціна стіни з фасадною теплоізоляцією та опорядженням штукатуркою та внутрішнім оздобленням складається з наступного:
Зведена вартість стіни з газобетону 300 мм за 1 м2 коштує приблизно 132 $ (3691,5 грн.).
Наведенні вище розрахунки констатують - вартість стіни з газобетону дешевше за стіну з клеєного брусу всього на 1482 грн, або на 52 $. Враховуючи те, що будинок площею 100 м2 має площу зовнішніх стін приблизно 100 м2, то ціна питання у виборі будинку з газобетону чи клеєного брус зводиться до 5200 доларів.
Для калькуляції ми обирали сухі і прагматичні параметри, не заглиблюючись у якість, екологічність та безпечність матеріалів, у термін експлуатації. Будинки з клеєного брусу ніколи не порівнюють з іншими типами житла, оскільки унікальні параметри не можливо відтворити і повторити штучними основами. Дім з натуральної сировини – це вищий рівень мислення, світосприйняття, самоусвідомлення, це життя з особливою філософією. Це не про створення просто житлової площі – це про будинок, як осередок затишку, гармонійного наповнення, комфорту в усьому, продуманих природою деталях, які поєднанні з сучасними вимогами.
Фактично, 5200 $ – це вартість КВИТКА у клуб власників статусних будинків, якими, як правило є відомі та успішні та заможні люди. Враховуючи те, що будівництво житла - це питання довгострокової перспективи, тільки замовнику вирішувати, ким він себе хоче бачити через 10 років – успішною і задоволеною життям людиною, чи тривіальним обивателем.
А ким Ви хочете бути через 10 років?
Відповідь на це питання коштує всього 5200 доларів.
Вирішувати Вам, майбутні Домовласники, Успішні Домовласники.